24 kwietnia, 2024

Frost WEB

Blog

Chcesz wyglądać jak najlepsza wersja siebie

Przejdźmy od razu do sedna – szukanie idealnej sukienki jest trudne. Ustalenie, co jest pochlebne dla Twojego typu sylwetki, aby zdecydować, który krój najlepiej pasuje do Twojej figury to w zasadzie praca w niepełnym wymiarze godzin. Chociaż te wytyczne i sugestie dotyczące doboru kreacji mogą początkowo wydawać się przytłaczające, z pewnością pomogą ułatwić zakupy i proces ubierania się.   Dzisiaj porozmawiamy o tym, które kolory sukienek będą najlepiej pasować do Twojej karnacji i koloru włosów. Odchodzimy od starych zasad kolorystycznych, takich jak „rude nie powinny nosić czerwieni” lub „blondynki nie powinny nosić żółtego”, ponieważ bądźmy szczerzy, te kombinacje kolorów mogą być właśnie tym, czego szukasz – aby podnieść swój look na wyższy poziom.   Poniżej przedstawiamy różne odcienie skóry, najczęstsze kolory włosów związane z tymi odcieniami skóry oraz sukienki w opcjach kolorystycznych, które będą do nich pasować. Jednak zanim zaczniesz zastanawiać się nad kolorem stroju – pierwszym krokiem jest ustalenie odcienia skóry.

Jak określić prawdziwy odcień swojej skóry i dopasować odpowiedni kolor sukienki?

Podton to karnacja Twojej skóry, a większość ludzi należy do jednej z trzech kategorii:  

  • chłodny,
  • ciepły,
  •  

  Dzięki zrozumieniu, jaki jest Twój odcień, możesz sobie pomóc odkryć najlepsze odcienie dla sukienki i innych elementów garderoby. Aby to zrobić zacznij od tego, by szukać konkretnych kolorów, które wyróżniają się na Twojej skórze. Skóra o ciepłym odcieniu ma odcień żółty, brzoskwiniowy i złoty, natomiast skóra o chłodnym odcieniu ma bardziej różowy, czerwony lub niebieski odcień.   Spójrz na swój nadgarstek i widoczne tam żyły. Jeśli ich odcienie są bardziej niebieskie lub fioletowe żyły, najprawdopodobniej masz chłodną karnację, a jeśli widzisz zieleń – ciepłą. Teraz czas na oczy – czy widzisz w nich złote plamki? Będą wyglądać lepiej z czymś cieplejszym. Czy może bardziej dostrzegasz niebieskie lub szare plamki? Wtedy prawdopodobnie masz chłodny typ karnacji. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie o chłodnym typie urody zwykle mają oczy niebieskie, szare lub zielone, a ludzie o ciepłej karnacji mają brązowe, piwne lub bursztynowe oczy.   Warto też oczywiście przy szukaniu idealnego koloru sukienki spojrzeć na włosy – ale ich naturalny odcień. Chłodne odcienie będą miały srebrny lub popielaty odcień, a ciepłe odcienie będą miały czerwony, pomarańczowy lub żółty odcień.   Wskazówka dodatkowa: poszukaj celebryty, który ma podobny do Ciebie odcień skóry i sprawdź, czy oboje macie chłodny, czy ciepły odcień. Możesz także zobaczyć, jak kolor włosów lub kolor wygląda na nich i czy Ci się podoba. To może znacznie pomóc w znalezieniu sukienki, w którym będziesz prezentować się obłędnie.   Co, jeśli nie identyfikujesz się z żadnym z wyżej wymienionych typów urody lub czujesz, że jesteś gdzieś pośrodku? Prawdopodobnie masz neutralny odcień skóry, co oznacza, że możesz nosić zarówno chłodne, jak i ciepłe odcienie – śmiało!

Już znasz swój typ urody? Czas na znalezienie idealnego koloru sukienki!

Przyszła pora na ogólne wytyczne dotyczące doboru kolorów odzieży, dodatków i sukienki oparte na odcieniu skóry.   Ogólnie rzecz biorąc, cieplejsze odcienie skóry wyglądają pochlebnie w cieplejszych kolorach (takich jak czerwony, pomarańczowy i żółty), a chłodne odcienie skóry wyglądają pochlebnie w chłodniejszych kolorach (takich jak niebieski, zielony, fioletowy). Szukaj kolorów sukienki i innych elementów garderoby o tym samym odcieniu – jeśli masz chłodny odcień, znajdź kolory z niebieskawą bazą, a jeśli masz ciepły odcień, poszukaj cieplejszych ceglastych odcieni. Generalnie, ciepłe odcienie wyglądają też lepiej w złotej biżuterii, podczas gdy chłodne odcienie świetnie wyglądają w srebrze.   Twoja karnacja jest niezwykle jasna i eteryczna? Stawiaj na neutralne, pastelowe, klejnotowe odcienie sukienki. Natomiast staraj się trzymać z dala od wszelkich, kolorystycznych skrajności. Jeśli wyróżniasz się oliwkową karnacją – patrz na sukienki w kolorach takich jak: odcienie ziemi, zielony, pomarańczowy,niebieski, granatowy, różowy, szmaragdowy oraz bordowy. Lawenda, morska zieleń, róż, delikatny żółty, miętowa zieleń, koral, kość słoniowa, brzoskwinia – to wszystko są kolory sukienek stworzonych dla szatynek i ciemnych blondynek.