20 maja, 2024

Frost WEB

Blog

Wybierasz się na przedślubną kolację? Wyraź swój szacunek wyborem odpowiedniej sukienki na tę okazję!

Kolacja przedślubna to coraz częściej spotykana w Polsce praktyka, która przyszła do nas z Zachodu. To nic innego, jak przyjęcie, które odbywa się dzień przed ceremonią ślubną. Zwykle są na niej członkowie najbliższej rodziny i goście spoza miasta – którzy przyjechali specjalnie na tę okazję. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zostały zaproszone – musisz pamiętać, że to, jak się ubierzesz na próbną kolację, okazuje Twój stosunek i szacunek dla wydarzenia, a także dla pary młodej.

Planując, w co się ubrać na próbną kolację, jedną z rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jest nie tylko sam ubiór, ale też miejsce, pora roku i Twój osobisty styl. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni strój na wydarzenie.

Kolacja przedślubna – zasady dotyczące ubioru

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić przed wyborem stroju na próbną kolację, jest sprawdzenie, czy w zaproszeniu znajdują się zasady dotyczące ubioru. Co ważne, należy przestrzegać ubioru, aby zachować ogólny temat wydarzenia.

Typowy strój na próbne kolacje to strój koktajlowy, półformalny, swobodny szyk lub swobodny strój plenerowy. Niezależnie od tego, czy są to sukienki dla gości weselnych, czy inne kreacje – tego trzeba się trzymać, aby nie wychodzić poza etykietę.

Pora roku i pogoda również muszą zostać uwzględnione. Należy pamiętać, że przy wyborze odpowiedniego stroju należy wziąć pod uwagę porę roku i pogodę. Na cieplejsze dni postaw na lżejsze i oddychające materiały. Zimą warto nakładać się na siebie ubrania warstwowo i nosić cieplejsze materiały.

Sukienki muszą być również odpowiednie dla miejsca. Na przykład – na próbną kolację odbywającą się na plaży idealne będą lekkie i zwiewne sukienki w letnich kolorach. Jeśli wybierasz się do oficjalnej restauracji, postaw na schludny i elegancki wygląd. Na przykład dopasowana sukienka lub damski garnitur jest w porządku.

Tradycyjny versus nietradycyjny klimat wydarzenia – co założyć?

Ogólnie rzecz biorąc, oprawa tradycyjnych kolacji próbnych jest formalna, w przeciwieństwie do tego, nietradycyjna kolacja może mieć charakter swobodny lub stricte tematyczny. W kwestii wyboru wizytowych sukienek dla gości weselnych na próbną kolację najlepiej kieruj się zrozumieniem nastrojów panujących na przyjęciu.

W przypadku tradycyjnych próbnych kolacji załóż półformalne lub formalne sukienki, które mogą idealnie i harmonijnie wkomponować się w klimat takiego wydarzenia. Możesz także wziąć pod uwagę temat lub ton wydarzenia i kierując się takim kluczem – odpowiednio się ubrać.

Gotowe pomysły na strój damski – czy tylko sukienka wchodzi w rachubę?

Dla kobiet elegancka sukienka koktajlowa to najbezpieczniejszy i najbardziej klasyczny wybór. Dlatego też zamiast utrudniać sobie to zadanie – najlepiej właśnie wybierz sukienkę, która będzie pasować do Twojej sylwetki, na przykład sukienki dla gości weselnych z kategorii koktajlowych – pamiętając, że przy tej okazji kolory lub nadruki powinny być klasyczne.

Jeśli nie przepadasz za sukienkami, możesz połączyć spódnicę z bluzką, aby uzyskać kobiecy i uniwersalny wygląd. Kolejnym modnym wyborem będzie elegancki kombinezon lub wspomniany już wcześniej damski garnitur. Nie zapomnij też o roli, jaką akcesoria mogą odegrać w urozmaiceniu stroju na tę okazję. Pomyśl o dodaniu biżuterii, kopertówki lub paska, aby całość wyglądała elegancko i spójnie.