bulb

Responsywna strona www

frostweb.pl

strona responsywna

Responsywna strona internetowa – ale o co chodzi?

Responsywna strona www – co to takiego?

Cofnijmy się do samych początków i autora pojęcia “responsywna strona internetowa” – Ethana Marccote. Ethan jest niezależnym web designerem i działa w branży już od bardzo dawna. Według niego “responsywność” to zbiór różnych technologii, które pozwalają nam pokazać jedną stronę w wielu różnych rozdzielczościach. Mówiąc prościej, dzięki temu nasza strona www ma płynnie dostosowywać się do wielkości ekranu każdego urządzenia: komputera, tabletu czy telefonu, a przy tym ma być wygodna w użytkowaniu. Dotyczy to grafiki, tekstu oraz wszystkich funkcjonalności strony.

Po co tworzyć responsywne strony internetowe?

Bazując na wielu różnych badaniach, już prawie połowa istniejących stron internetowych przeglądana jest za pomocą tabletów czy telefonów komórkowych, czyli urządzeń mobilnych. Dzieje się tak dlatego, że praktycznie każdy z nas ma teraz dostęp do internetu w telefonie, który pozwala nam jakoś zająć czas kiedy np. jedziemy komunikacją miejską do pracy czy czekamy w kolejce do lekarza.

Responsywna strona www ma też znaczenie przy pozycjonowaniu. Takie strony widnieją w wyszukiwarkach wyżej niż strony tworzone bez użycia tej technologii.

Oczywiście jeśli Twoja strona www nie została stworzona jako responsywna również będzie widoczna na urządzeniach mobilnych. Bedzie jednak wyglądała identycznie jak na komputerze, z tym, że na znacznie mniejszym ekranie, a co za tym idzie z mniejszą wygodą dla odwiedzających.

Chcąc trafić do większego grona odbiorców, zawsze warto stworzyć responsywną stronę internetową. Dlatego od razu poinformuj o tym swojego webmastera.

Responsywne strony www z FrostWEB

Zamawiając u nas swoją stronę www możesz być pewny, że otrzymasz stronę responsywną. Doskonale znamy panujące trendy, dokładnie je analizujemy i na tej podstawie tworzymy strony internetowe.

Na swoim koncie mamy wiele responsywnych stron internetowych. Niektóre stworzyliśmy dla naszych klientów, inne na nasze potrzeby. Wiele z nich można znaleźć w naszych realizacjach. Złap za telefon i sprawdź nas!

FrostWEB – Biznes zaczyna się w sieci!