bulb

DOBRA STRONA WWW

frostweb.pl

strona internetowa

Jak stworzyć dobrą stronę internetową?

Dobra strona internetowa – klucz do sukcesu Twojej działalności

Tworzenie stron internetowych może wydawać się bardzo łatwym zadaniem. I tak pewnie jest kiedy nie mamy o tym zielonego pojęcia. Możemy znać języki programowania, możemy umieć tworzyć grafikę, ale stworzyć dobrą stronę internetową to nie lada wyzwanie. A jeśli jesteś właścicielem firmy, dobra strona internetowa może być kluczem do Twojego sukcesu nie tylko w internecie.

W tym artykule zwrócimy uwagę na kilka ważnych elementów, na które składa się budowa dobrej strony internetowej.

Po co Ci strona internetowa?

Może wydawać się to śmieszne, ale to jedno z pierwszych pytań, które powinien postawić sobie każdy kto chce założyć stronę internetową. Każda strona internetowa powinna mieć przed sobą postawione konkretne cele. Nie możemy robić tego tylko dlatego, że taka jest moda i wszyscy posiadają strony internetowe. Strona internetowa może mieć charakter informacyjny – być wizytówką firmy, zachęcającą do kontaktu, lub może służyć sprzedaży przedmiotów (sklep internetowy, e-commerce). Jeśli już odpowiemy sobie na to pytanie, możemy przejść dalej.

Twoje ulubione strony w internecie

Zawsze warto określić jakie strony internetowe podobają Ci się najbardziej. Przeszukaj internet, bądź jeśli masz już ulubione strony, po prostu pokaż je swojemu webmasterowi. Zastanów się i spisz co dokładnie Ci się w nich podoba: czcionki, kolorystyka, układ strony… Dzięki takiej operacji znacznie łatwiej będzie Ci określić jak chcesz, aby wyglądała Twoja nowa strona www.

Analiza konkurencji

Ano właśnie! Konkurencja nigdy nie śpi i z pewnością ma już stronę internetową, albo również jest w trakcie tworzenia. Badanie konkurencji pomoże nam określić w jaki sposób może być zbudowana Twoja nowa strona www. Trzeba jednak zawsze uważać i umieć oddzielić dobre i złe strony u konkurencji. Przed przystąpieniem do realizacji skonsultuj się ze swoim webmasterem i omówcie elementy, które przypadły Wam do gustu, a które nie.

Target, czyli Twoi klienci

Wiadomo przecież, że większość stron internetowych tworzona jest po to, aby coś na tym zyskać. Dlatego też musisz określić swoje oczekiwania wobec klientów. Żeby stworzyć dobrą stronę internetową musimy wiedzieć kim są Twoi klienci. Strona internetowa sprzedająca młodzieżowe czapki z daszkiem będzie wyglądała zupełnie inaczej niż np. strona oferująca zabawki dla dzieci czy eleganckie spinki do mankietów dla biznesmenów.

Podsumowanie

Najważniejszą rzeczą przy tworzeniu dobrej strony internetowej jest jasne określenie i spisanie wszystkich funkcji przed nią stawianych. Następnie spisanie wszystkich przemyśleń dotyczących jej wyglądu. Dlaczego tak ważne jest, żeby wszystko było na papierze lub w komputerze? Dlatego, że jesteśmy tylko ludźmi i o pewnych rzeczach zdarza nam się zapomnieć. Dlatego jeśli tylko nowy pomysł wpadnie Ci do głowy – spisz go!

Kiedy już masz wstępnie gotowe notatki i brief – zapraszamy do skontaktowania się z nami!

 

FrostWEB – Biznes zaczyna się w sieci!