bulb

Strona www czy fanpage?

Facebook

fanpage

Fanpage kontra strona internetowa – co wybrać?

Czy fanpage na Facebooku może zastąpić stronę lub sklep internetowy?

Strona internetowa pozwala zaistnieć w sieci tak samo jak fanpage w mediach społecznościowych takich jak Facebook. Facebook to w dzisiejszych czasach idealne miejsce do reklamowania swojej działalności, a także do utrzymywania stałych i bliższych kontaktów z klientami.

Ale czy fanpage na pewno jest w stanie zastąpić stronę lub sklep internetowy? Tego dowiecie się czytając dzisiejszy wpis.

Strona internetowa kontra fanpage

Od razu na wstępie chcemy, aby każdy znał nasze zdanie: fanpage absolutnie nie zastąpi dobrej strony internetowej! Strony firmowe w mediach społecznościowych powinny być tylko dodatkiem, a nie głównym narzędziem do pozyskiwania klientów i zarabiania pieniędzy.

Strona na facebooku ma kilka zalet jednak nie przewyższają one zalet posiadania strony czy sklepu internetowego. Oczywiście, fanpage zawsze łatwiej będzie nam obsługiwać (dodawać nowe, krótkie i zwięzłe posty, edytować informacje itp.) i dlatego powinien on zostać jako narzędzie do bliższego kontaktu z klientami. Idealnym zabiegiem są posty i zdjęcia publikowane systematycznie – przypominają o nas klientom, którzy polubili nasz profil. Jednakże fanpage w mediach społecznościowych zawsze będzie zależny od serwisu, podczas gdy strona internetowa jest niezależna. Ty Ty decydujesz co znajdzie się na stronie i jak będzie wyglądało (oczywiście o ile jest to zgodne z obowiązującym prawem). Trzeba pamiętać, że na facebooku są różne narzędzia, które mogą sprawić, że nasza strona nagle zniknie. Chociażby poprzez działania konkurencji i ich nagminne “zgłaszanie do moderacji” naszego konta, oznaczenia spamu itp. A strony internetowej nie da się w ten sposób zamknąć.

Posiadając stronę internetową mamy również większy dostęp do danych analitycznych. Możemy umieścić na niej przeróżne kody śledzenia, aby dowiedzieć się skąd przybyli nasi klienci, a także co konkretnego robili na stronie. Możliwości analityki na fanpage są mocno okrojone i dają nam tylko minimalną wiedzę na temat skuteczności.

Co wiecej, strona internetowa daje nam ogromne możliwości dotyczące widoczności w internecie. Dobrze przeprowadzona kampania SEO przyciągnie wielu nowych klientów. W przeciwieństwie do facebooka, mając stronę internetową możemy pozycjonować się w całej sieci na konkretne słowa kluczowe.

Podsumowanie

Krótkie podsumowanie tego co już wcześniej pisaliśmy: fanpage w mediach społecznościowych nie zastąpi strony czy sklepu internetowego. Facebook, jak na razie, to fajny dodatek i narzędzie reklamowe.

Dlatego jeśli do tej pory zastanawialiście się czy fanpage Wam wystarczy znacie już odpowiedź.

Zapraszamy do skontaktowania się z nami! Rozpocznij swoją działalność w internecie i wybierz stronę internetową lub e-commerce od FrostWEB! A przy okazji odwiedź naszego fanpage’a!

FrostWEB – Biznes zaczyna się w sieci!