bulb

WEB DESIGN: TRENDY 2017

frostweb.pl

WEB TRENDY 2017

2017: Trendy w Web Designie – co będzie na topie?

Trendy w Web Designie w 2017 roku

Trendy w Web Designie zmieniają się z roku na rok. Każdy właściciel strony internetowej z pewnością chce, aby jego strona wpasowywała się w ogólne trendy, dlatego warto być na bieżąco. Oczywiście nie trzeba co roku robić nowej strony, bo każdy straciłby na tym majątek. Często wystarczą tylko drobne modyfikacje, aby nasza strona internetowa była atrakcyjna dla odbiorców.

Trendy w Web Designie 2017 przedstawiają się następująco:

Responsywność przede wszystkim

To nie nowość, że coraz więcej użytkowników internetu przesiada się na urządzenia mobilne. Mamy coraz mniej czasu, lubimy przeglądać internet w drodze czy stojąc w kolejce.

Grafika w tle i duże obrazy – szyk i elegancja

Doskonały zabieg przyciągający uwagę użytkownika. A oczywiście na tym bardzo zależy każdemu właścicielowi. Aby zdobyć maksymalną ilość uwagi i zaangażowania ze strony potencjalnego klienta wykorzystuje się pełną wysokość i szerokość ekranu. Dodajemy to tego jeden lub kilka buttonów akcji i BOOM! Przyciągamy uwagę i mamy funkcjonalny ekran startowy.

Duże zdjęcia, zajmujące większą część ekranu, nawiązujące do tematyki strony skutecznie przyciągają uwagę. Trend ten znacznie upraszcza nawigację po całej stronie www. Dzięki tej formie prezentacji, użytkownik nie musi tracić czasu i energii na czytanie długich treści, które mogą zniechęcić, go do dalszej podróży po naszej stronie.

Duża czcionka

Stosowanie dużych czcionek powoduje, że odbiorca skupia uwagę na treściach, na których zależy nam najbardziej. Czcionka dobrze dopasowana do grafiki na stronie ułatwia również odbiór treści oraz pracuje na atrakcyjność naszej strony internetowej.

Minimalizm

Coś co lubimy najbardziej. Zasada “im mniej, znaczy lepiej” nawet w Web Designie jest ceniona zarówno przez grafików i webmasterów jak i samych użytkowników. Zgodnie z aktualnymi trendami w web designie warto zrezygnować z nadmiaru grafik czy buttonów akcji, które nie wnoszą nić do treści i funkcjonalności strony. Przesycenie odwraca tylko uwagę od rzeczy istotnych. Warto postawić sobie jasny cel – moja strona jest do tego i tego – i tego wyznaczonego celu się trzymać.

Bardzo dobrym przykładem minimalistycznych stron www są tak zwane strony one page. Aczkolwiek nie zawsze nadają się one w każdej branży. Ale o tym w innym artykule!

Skoro mowa o minimalizmie to z pewnością warto wspomnieć o bardzo modnych material design oraz flat design. Oba te style rezygnują z wszelkich elementów zdobieniowych oraz mocnych kolorów. Stronę wykonana przy użyciu tych metod cechuje pewna lekkość wyglądu, odbioru i użytkowania. Dzięki swojej prostocie style te dość szybko i z łatwością podbiły serca nie tylko grafików, ale również właścicieli oraz użytkowników stron internetowych.

Interakcja to podstawa!

Bardzo ważną częścią są również interaktywne elementy. Sprawiają one, że użytkownik jest bardziej ciekawy strony, przeszukuje całą stronę i nie jest znudzony samą treścią.

Podsumowanie

Aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników zwróć uwagę na opisane przez nas elementy. Jeśli absolutnie nie masz pomysłu na swoją nową stronę – nic straconego!

Skontaktuj się z przedstawicielem FrostWEB i zacznij z nami wprowadzać swój biznes do sieci!